У оквиру наставка пројекта смањења загађења ваздуха из индивидуалних извора, који град Крагујевац реализује у сарадњи са Министарством заштите животне средине, Градско веће донело је Закључак o објављивању Јавног позива грађанима за доделу бесповратних средстава за набавку котла или пећи на природни гас или пелет за породичне куће.

Средства за ове намене опредељена су у износу девет милиона динара. Бесповратна средства на име набавке опреме одобравају се за мерe енергетске ефикасности, набавку котлова на природни гас и пелет и замену постојећег грејача простора (котао или пећ) ефикаснијим, за породичне куће. Средства за реализацију овог закључка планирана су Одлуком о буџету града Крагујевца за текућу годину.

Јавни позив ће бити објављен на званичној интернет страници града Крагујевца – kragujevac.ls.gov.rs. Конкурсна документација за Јавни позив може се преузети на интернет страници града Крагујевца, kragujevac.ls.gov.rs и на пријемном шалтеру Градске управе. Рок за подношење пријава је 21. јун 2024. године.

За све додатне информације и обавештења у вези Јавног позива грађанима је на располагању контакт телефон 034/304-490 и електронска адреса - nstepovic@kg.org.rs.