Љубитељи лова и риболова имају прилику да у хали „Шумадија сајма“, од 30. маја до 2. јуна, уживају у богатој понуди 14. Међународног сајма лова, риболова и ловног туризма, под називом „Крагуј М“.

Ову сајамску манифестацију организује предузеће „Meteor Still” из Крагујевца, у сарадњи са „Шумадија сајмом“ и Ловачким савезом Централне Србије, а под покровитељством града Крагујевца.

Драгољуб Димовски, директор предузећа “Meteor Still“ је најавио учешће око 30 излагача из земље, али и из Румуније, Републике Српске и Немачке, а интересовање за учешће показала је и Северна Македонија.

Генерални директор „Шумадија сајма“ Александар Штајн, подсећа да овај сајам има  дугу традицију и квалитет, али и да представља потребу наших суграђана због чега се ове године очекује рекордна посета.

Овај сајам првенствено има за циљ представљање новитета у области лова и риболова, а изузетно је значајан и његов едукативни карактер, јер ће посетиоци моћи да добију савете и чују искуства са ловишта од еминентних, европских и светских стручњака у области лова, истакао је Томица Радосављевић, председник Ловачког савеза Централне Србије Он је најавио и одржавање ловачке гулашијаде на платоу испред сајма.

Сајам се одржава на градском сајмишту, које располаже савременом сајамском халом, као и великим спољним простором и сопственим паркингом. Врата хале „Шумадија сајма“ ће за посетиоце бити отворена од 9.30 до 19 сати, а цена појединачне улазнице износи 150 динара.

Организатори очекују да ће као и претходних година, велики број посетилаца из земље и иностранства, уживати у великом асортиману производа и услуга из области производње, трговине и организације лова и риболова.