Књажевско-српски театар на сцену је поставио први крагујевачки мјузикл - култни бродвејски „Зорба“ за који се током пет узастопних извођења, сваки пут тражила карта више. Интересовање која је ова представа изазвала и успех који је постигла у само неколико дана, били су повод да градоначелник Крагујевца, Никола Дашић, приреди пријем за све извођаче који су глумом, песмом и игром нашим суграђанима дочарали свет Грка Зорбе.

Лепо је када у свом граду имате прилику да видите један светски мјузикл. Цела екипа је то феноменално одрадила и својим извођењем толико дотакла све нас, што се видело по импресијама одмах по завршетку представе, као и по томе колико пута смо их враћали аплаузом, рекао је Дашић. Он је додао да нема довољно речи којима може да се опише снажан утисак који је читав перформанс оставио и захвалио ансамблу театра што нам је Бродвеј мало довео у Крагујевац.

Директор Књажевско-српског театра, Младен Кнежевић каже да ако се досадашње показано интересовање публике нашег, али и других градова за овом представом настави истим темпом, постава ће сигурно тражити да се лиценца која је добијена од бродвејског театра, а ограничена на 33 извођења, обнови. Он је оценио да су овом изведбом сами себи дали задатак за следећу годину.

Глумци истичу да су посебно срећни што су у свом раду доживели да играју у мјузиклу, што је жеља многих, али у Србији нажалост нема пуно позоришта у којима се то ради. Читав процес настанка „Зорбе“ био је испуњен позитивном енергијом и добром сарадњом свих извођача, што се на крају пренело и на сцену, а њихова осећања, кажу глумци, најбоље описују сузе радоснице које на крају премијере нису крили пред публиком.

Лик Грка Зорбе поверен је глумцу Саши Пилиповићу који је објаснио да је идеја потекла из разговора са пољским редитељем и глумцем Витолдом Мазуркијевичем током посете побратимском граду Бјелско-Бјалу пре две године. Припрема је трајала годину и по дана, а интензивно смо радили три месеца. Сва добра енергија плесача, глумаца и певача, оних младих и нас нешто старијих, показала се на сцени, а признање је аплауз који је трајао скоро 10 минута, казао је Пилиповић.

Он је најавио да ће пред нашом публиком мјузикл до краја сезоне имати још четири извођења, и то 3. 4. 5. и 22. јуна, док их прво гостовање очекује 23. августа на фестивалу у Грчкој, недалеко од града Катеринија, крају из ког Зорба и потиче.