Јако невреме које је у периоду од 15.30 до 16.30 захватило читаву територију Шумадијског управног округа, није причинило озбиљнију штету на подручју Крагујевца.

Јак ветар, киша и град изазвали су локалне поплаве на улицима Крагујевца јер кишна канализација није могла да прими велику количину падавина.

На основу информација које је Оперативни центар Управе за ванредне ситуације Крагујевац добио од ЈКП „Водовод и канализација“ снабдевање потрошача водом је уредно.

Примљено је око 100 пријава грађана, екипе са цистерном су на терену. На већини места вода се самостално повукла јер је канализација поново профукционисала.

Према информацијама из Радарског центра Бешњаја, стрелци су на територији града Крагујевца дејствовали од 16.20 до 17.40 сати, а на подручју општине Кнић од 16.30 до 17.40 сати. Град је забележен на подручју села Десимировац, Јарушице, Ђурисело и Кусовац.

Ватрогасно сапсилачка бригада „Застава“ имала је једну интервенцију на грађевинском објекту услед пожара на струјомеру који је проузрокован обилним падавинама, док је Ватрогасно - спасилачка бригада Крагујевац заједно са радницима ЈКП „Шумадија“ интервенисала на уклањању стабла које је пало на четири паркирана аутомобила у Улици Танаска Рајића.

Ситуација се и даље прати преко Оперативног центра Управе за ванредне ситуације, а све службе су у приправности у случају потребе за додатним интервенцијама.