Локални омбудсман града Крагујевца и Факултет за хотелијерство и туризам Универзитета у Крагујевцу у Врњачкој Бањи су потписали споразум о сарадњи. Споразумом је предвиђена размена искустава две установе у области едукације и промоције људских права, с посебним освртом на заштиту права у области туризма.

Споразум о сарадњи је потписан у оквиру Осме међународне коференције „Туризам и зелене инвестиције“ одржаном у организацији Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи. Споразум су поптисали Јелена Миливојевић локални омбудсман града Крагујевца и Проф. др Драго Цвијановић декан Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи у присуству Стефана Булатовића помоћника градоначелника града Крагујевца за туризам и Душана Жупљанића, заменика директора Градске туристичке организације Крагујевца.

Споразум са Факултетом за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи је још један помак у нашем концепту сарадње са академским и образовним установама у циљу промоције људских и грађанских права. Већ имамо потписане протокле са другим факултетима Универзитета у Крагујевцу, па је овај споразум само још један у том низу. Локални омбудсман Крагујевца на тај начин шири своју мисију, уводећи студенте као будућу академску јавност у веома важан друштвено - социјални сегмент заштите људских права, рекла је овим поводом Јелена Миливојевић, Локални омбудсман града Крагујевца.

Међународни научни скуп „Туризам и зелене инвестиције“, одржан у Врњачкој Бање од 31.маја до првог јуна ове године је окупио стручњаке и научнике из Србије и региона, а конференцији су присуствовали и делегација Републике Кине и делегације земаља из региона.