Град Крагујевац и донатор Славољуб Милановић, потписали су Уговор којим је усаглашено заједничко финансирање изградње потпуно новог Дечијег одмаралишта на Бешњаји, објекта који је био потпуно девастиран и порушен. На велику срећу и радост све наше деце која живе и одрастају у граду Крагујевцу, усагласили смо се да заједно направимо потпуно нов објекат и у складу са уговором Милановић је преузео обавезу да својом донацијом финансира грубе радове а град Крагујевац обавезу да објекат заврши до краја што подразумева столарију, унутрашње инсталације, комплетну фасаду, партерно уређење, казао је Дејан Ружић у изјави за Радио телевизију Крагујевац.

У договору са донатором два пута смо проширили првобитно замишљен пројекат који је био предмет потписаног уговора. Заједнички смо се сагласили да урадимо још једну етажу, односно изградимо поткровље што је подразумевало израду сепарат измене пројекта за грађевинску дозволу чиме је проширен првобитни пројекат а у корист будућих корисника. Све додатне трошкове по овом сепарату, у износу од преко 20 милиона динара преузима град Крагујевац. На иницијативу донатора Славољуба Миловановића усагласили смо се и за још један додатни пројекат који обухвата изградњу терасе са базеном затвореног типа а како би деца могла да га користе и лети и зими. Трошкове израде пројектно техничке документације, којој ће се приступити, на себе преузима град Крагујевац.Тако ће, са усвојеним изменама првобитног пројекта изградње новог Дечијег одмаралишта на Бешњаји, Славољуб Милановић бити донатор једне трећине, док ће, две трећине трошкова сносити град Крагујевац. Имајући у виду да је реч о објекту који се подиже у знак сећања на прерано преминулог Богдана Милановића, а који је његов отац Славољуб желео да донира свом граду, град Крагујевац је овај хуман гест и иницијативу препознао и желео, истиче Ружић, да буде део тог пројекта.

Парцела је, подсетио је он, власништво града Крагујевца и све обавезе које смо преузели биће реализоване. Од самог почетка наша идеја је била да део средстава обезбедимо од ресорних министарстава и веома смо близу тога, а остатак средстава ће град Крагујевац обезбедити у свом буџету, делом из ребаланса овогодишњег буџета, а остатак потребан за завршетак све три фазе пројекта биће предвиђен буџетом за наредну годину, како би, поручио је заменик градоначелника, до јуна наредне године сви радови били завршени.