Дан иновација одржава се у четвртак, 6. јуна, у Медија центру Шумадија сајма под покровитељством Града Крагујевца, у сарадњи Шумадија сајма са Истраживачко- развојним институтом за вештачку интелигенцију Србије – најављено је да данашњој конференцији за новинаре коју су организатори одржали у Медија центру Шумадија сајма.

Ове године Сајам иновација ће бити двопанелни догађај који је резултат сарадње Шумадија сајма са Институтом за вештачку интелигенцију са којим смо недавно потписали Меморандум о сарадњи којим смо предвидели организацију оваквих и сличних догађаја на којима ћемо промовисати развој ИТ индустрије, не само у нашем граду, него у региону и читавој земљи – казао је Александар Штајн, директор Шумадија сајма.

На првом панелу биће речи о будућности и развоју нових технологија, вештачке интелигенције, док ће се други панел бавити пореским и правним аспектима стартапова.

Љубиша Бојић, представник Истраживачко-развојног института за вештачку интелигенцију Србије изразио је задовољство због сарадње која је успостављена са Градом Крагујевцом и Шумадија сајмом, с обзиром на чињеницу да ће се њихове канцеларије налазити у Центру изврсности.

Панели који се одржавају у оквиру Дана иновација у Крагујевцу, према његовим речима, имаће циљ да подстичу предузетништво засновано на вештачкој интелигенцији и дигиталну економију уопште.

Биће нам драго да са посетиоцима сајма поделимо нека од најновијих достигнућа из области вештачке интелигенције на један забаван начин и да промовишемо ту идеју код младих предузетника и код људи који размишљају о оснивању стартап компанија – казао је Бојић.

Дарко Руменић, директор пореско-правног одељења у КПМГ-у најавио је да ће посетиоци Сајма иновација на другом панелу моћи да добију информације везано за правне и пореске аспекте оснивања нове компаније, са посебним освртом на пореске олакшице које су доступне новим компанијама.

Сајам иновација се одржава од 11,00 – 13,00 сати у просторијама медија центра Шумадија сајма.