На недавно завршеном Европском првенству у соло категорији латино плеса Јана Миловановић, чланица Плесног клуба Euphoria, освојила је четврто место. Овај значајни успех тек основаног клуба, њој и њеном тренеру, Миодрагу Савићу, честитао је члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Изразивши задовољство што има прилику да подржи новоосноване плесне клубове, Стевовић је нагласио да је плес специфичан јер је то пре свега уметност, али и спорт, категорисан као такав правилником из 2017. године. Клуб Еуфорија још није на годишњем програму финансирања Града Крагујевца јер је основан у јануару ове године, али наша је обавеза да омладинцима, девојкама као што је Јана, пружимо снажну подршку и покажемо да Град стоји иза њихових резултата. Јана је једина са Балкана успела да освоји овако високо одличје и верујем да ће и други чланови овог клуба постизати такве резултате. Град Крагујевац ће бити уз њих и наћи начина да им помогне у будућности, поручио је Стевовић.

Јана Миловановић истиче да је ово заједнички успех за који су поред ње и тренера заслужни и цео тим Еуфорије, као и њени родитељи. Она каже да је уложила пуно рада припремајући се за ово такмичење, прво у соло категоријама за латино плесове, а освојено четврто место у конкуренцији 100 девојака из 26 различитих земаља широм Европе пуно значи. Следеће такмичење на коме планира да учествује једно је од највећих међународних такмичења у латино плесовима, а одржава се у Немачкој у августу ове године.

По речима спортског тренера у Еуфорији, Миодрага Савића, клуб има неколико плесних секција и фитнес програм, финансира се искључиво из својих извора и тренутно броји око 180 чланова. За кратко време успели су да направе сјајне резултате у свим категоријама.