У Палати Србија, данас је министар за бригу о селу Милан Кркобабић, у оквиру Програма доделе бесповратних средстава за куповину минибусева за потребе превоза сеоског становништва на територији Републике Србије за 2024. годину потписао уговоре са представницима 17 јединица локалних самоуправа, међу којима је и град Крагујевац. У име града Крагујевца уговор је потписала Снежана Живановић Катић, чланица Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града.

Град Крагујевац је на конкурсу за доделу бесповратних средства за куповину минибуса за превоз сеоског становништва од Министарства за бригу о селу, добио седам милиона динара, што је 75 посто од укупне вредности, док ће остатак у износу од 2,5 милиона за куповину минибуса обезбедити град Крагујевац, рекла је Снежана Живановић Катић.

На територији Крагујевца има 56 села а међу њима и она, јако удаљена од града, чији проблем са превозом до сада нисмо успели да решимо. То се првенствено односи на подрудничка села из којих су нам се више пута обраћали родитељи за превоз деце у њихову матичну школу у Страгарима. Превоз деце из подрудничких села у Страгаре једна је од намена минибуса, а користиће се и за превоз сеоског становништва, као и учесника и извођача програма бројних манифестација које се организују на сеоском подручју, било да је реч о сајмовима, уметничким или спортским програмима, објаснила је Живановић Катић.

Ово су први кораци у решавању мобилности становништва у сеоским срединама, изјавио је министар за бригу о селу Милан Кркобабић. Пред нама је озбиљан посао, имајући у виду да смо најавили и озбиљну студију која треба да дефинише укупно решавање мобилности у руралним деловима Србије. Вредност овог програма је 120 милиона динара а охрабрујуће је то што су и локалне самоуправе учествовале са преко 50 милиона динара, казао је министар Кркобабић.