Наставак радова на реконструкцији Матичног објекта, подземног трговинског објекта, реконструкцији платоа и санацији ограде комплекса од почетка јуна.

Уговор о реализацији овог пројекта потписан је 7. маја са групом понуђача коју предводи Термомонт доо из Београда и обухвата израду техничке документације и извођење радова.

Радови подразумевају реконструкцију, адаптацију и санацију постојећег објекта Матичног објекта, изградњу подземног трговинског објекта и изградњу ограде у комплексу зелене пијаце "Центар".

Укупна вредност уговора је 365 485 080 динара без пдв-а.

Изабрани извођач радова има обавезу да све уговорене задатке  - израду техничке документације, извођење радова и добијање употребне дозволе за сва три објекта, обави у року од 240 календарских дана. Под завршетком радова сматра се дан добијања употребних дозвола за сва три објекта.

Део пројекта обухвата и пренамену зграде некадашње подземне гараже у пословни простор у оквиру зелене пијаце "Центар". Према идејном решењу, у овом делу комплекса планиран је комерцијални простор.

Такође, пројектом је предвиђена изградња ограде комплекса, која ће бити израђена по узору на постојећу ограду. Искористиће се део сачуване аутентичне ограде која је приликом претходних радова демонтирана и лагерована.

Основна грађевинска структура објекта остаће непромењена, а интервенције у циљу осавремењивања простора биће урађене у складу са условима и мерама заштите Завода за заштиту споменика културе.

Извођач према динамичком плану, најпре приступа радовима на санацији фасаде Матичног објекта.

Овај објекат је део просторно културно-историјске целине „Старо градско језгро Крагујевца“ (НКД од великог значаја) и задржаће своју грађевинску структуру, а могуће интервенције у циљу осавремењавања простора вршиће се према условима и мерама заштите и посебним условима Завода за заштиту споменика културе.

Зграда представља вредно архитектонско наслеђе и веома важан део урбаног градског и регионалног идентитета. Реконструкцијом објекта и стављањем у функцију, Крагујевац ће добити модерну пијачну зграду, која ће красити центар града уз Милошев венац на левој обали Лепенице.

Реализациjу, осим именованог Надзора, пратиће и лица из Завода за заштиту споменика културе Крагујевац као Конзерваторски надзор како би се осигурало да се све активности одвијају у циљу заштите непокретног културног добра.