Садњом цвећа и дрвећа у дворишту своје школе, ученици ОШ „Живадинка Дивац“ обележили су Светски дан заштите животне средине. Акција уређења школског дворишта спроведена је у организацији Центра за промоцију здравља Института за јавно здравље Крагујевац, Града Крагујевца и ове основне школе, а учешће у садњи је узео и члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине, Стефан Никезић.

Овај дан обележавамо са најмлађим генерацијама да бисмо им усадили свест о томе колико је битно водити рачуна о заштити животне средине, као и да су они ти који у будућности треба од старијих суграђана да преузму бригу о нашем окружењу и град учине још лепшим, рекао је Никезић. Он је нагласио да ће добра пракса пошумљавања и озелењавања града коју је локална самоуправа усталила претходних година бити настављена и најавио да ће се у овој години још више радити на креирању нових паркова и зелених оаза како би све генерације Крагујевчана што квалитетније проводили слободно време.

Овогодишња тема Светског дана заштите животне средине је очување земљишта и дезертификација. Зато смо желели да ученици имају додир са земљом и да лице ове школе оплеменимо дрвећем и цвећем, казала је Јелена Обрадовић из Центра за промоцију здравља Института за јавно здравље. Најважније, истакла је она, јесте да овог дана пошаљемо поруку да и родитељи, и деца, и сви становници планете морају да обрате пажњу на који начин се понашају према животној средини. Ово је мала акција уз милионе других широм света и корак више у позитивном смеру за нашу животну средину. Колико урадимо данас толико остављамо у наслеђе будућим генерацијама, поручила је Обрадовић.

Директор ОШ „Живадинка Дивац“, Небојша Симић, подсетивши да је ово једна од најстаријих школа на територији Крагујевца, каже да се колектив труди да што чешће оплемењује и унапрећује простор око школе. Ученици најнижих разреда свакодневно добијају информације о значају заштите животне средине и данашња акција је још једна у низу којом то желимо да пренесемо и широј јавности, истиче Симић.