Студентски културни центар у Крагујевцу обележио је 40 година, окупивши у Контакт галерији бројне сараднике, пријатеље, ауторе својих издања, културне посленике који су били у прилици да погледају изложбу из избора колекције радова ове културно-образовне институције.

Студентском културном центру јубилеј је честитала Славица Ђукић Дејановић, министарка просвете под чијим окриљем ова институција функционише.

СКЦ у Крагујевцу један је од пет центара у Србији о коме Влада Републике Србије и Министарство просвете са поносом говори и подржава и који тек треба да подржава кроз заједничке пројекте са јединицом локалане самоуправе, рекла је Ђукић Дејановић. Ово је центар у који воли да долази највећи број младих и онај  који буди дар за сцену, филм, музику, ликовно и литерарно стваралаштво, али негује традицију. Податак да у једној календарској години СКЦ у Крагујевцу организује 300 догађаја и окупи 55 000 учесника говори о томе колико ово није само значајна институција Крагујевца и Шумадије већ и целе Србије, поручила је министарка.

У СКЦ- у у Крагујевцу осећа се снага породице срећних, веселих и паметних људи која се преноси на креативне пројекте, казала је Ана Петровић Јелић, чланица Градског већа за културу, честитајући 40 година рада Студентском културном центру и пожелевши им да сложност и такву енергију задрже.

Студентски културни центар у Крагујевцу је увек тежио да буде први у својој средини, који ће подржати креативне и прогресивна идеје, критичко мишљење на добробит свих, а у циљу изградње бољег друштва, рекла је директорка, Ивана Мараш. Томе доприносе  бројним културно образовним садржајима и активностима, коцертима, изложбама, представама, трибинама, књижевним вечерима, едукацијама, филмским пројекцијама, видео продукцијом, међужанросвким и мултимедијалним програмима. Разноврстан програм уверава нас, поручила је Мараш да смо на правом путу изградње саверемени динамичне установе каквој тежимо, отворене за нове тенденције у уметности, култури и образовању.

СКЦ у Крагујевцу је иначе, носилац бројних награда и признања, издавач књижевних и музичких дела препознатљивих у читавом региону, а сарадник је и учесник интернационациналних фестивала, европских мрежа фестивала и платформи.

Обележавање јубилеја била је и прилика да СКЦ у Крагујевцу отвори Летњу сцену на којој је, после Академског позоришта СКЦ, наступао кантаутор „Краљ Чачка“.