Пригодним програмом, основна школа у Каменици која ради као подручно одељење ОШ „21.октобар“ обележила је сто година постојања. У оквиру школе, отворен је огранак вртића „Лептирић“ за мешовиту вртићку групу. Обележавању овог значајног јубилеја присуствовали су у име града Крагујевца Душан Алексић, члан Градског већа за образовање и Сузана Миловановић, в.д. директорка Предшколске установе „Нада Наумовић“.

Једна од најстаријих сеоских школа у околини данас обележава сто година постојања. Оно што је значајно за ОШ „21. октобар“ у селу Каменица је да смо у оквиру школе отворили и мешовиту вртићку групу са намером да касније сва та деца упишу и школу јер је изузетно значајно да сачувамо сеоске школе, рекао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање. Град је у претходном периоду уложио средства за унутрашње уређење школе, а у наредном периоду ће се завршити и спољашња столарија, казао је Алексић.

Данас прослављамо излазак стоте генерације ове школе која је постала део ОШ „21. октобар“ из Крагујевца давне школске 61/62 године. Село живи захваљујући овој школи јер су деца будућност, рекла је Данијела Ралетић, директорка ОШ „21. октобар“, нагласивши да је школа у Каменици до прошле године имала два одељења, а ове школске године једно одељење од седам ђака.

Сузана Миловановић, в.д. директорка Предшколске установе „Нада Наумовић“ истакла је да  у школи има девет мешовитих група и да је обухват деце један од најважнијих принципа предшколства. У школи имамо предшколце али и млађу децу која бораве, спроводи се васпитно-образовни рад јер су они будући предшколци. Ове године се надамо и новим уписима, рекла је Миловановић.