Пројекат Агенције за безбедност саобраћаја под називом „Пажљивкова смотра“ се реализује по трећи пут и има за циљ едукацију деце предшколског узраста, првог и другог разреда о безбедном учествовању у саобраћају. У Крагујевцу је данас отворена републичка „Пажљивкова смотра“, у присуству великог броја малишана – такмичара, родитеља, наставника и пријатеља. У име града Крагујевца такмичаре и госте је поздравила Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне послове и том приликом истакла да Град Крагујевац има част да још једном буде домаћин манифестације која је веома значајне за наш град.

Ово је највећи едукативни пројекат на тему безбедности деце у саобраћају, са циљем унапређења саобраћајног образовања и васпитања деце, изјавила је Ангеловска. Кроз овај пројекат, на један занимљив начин, кроз игру и дружење, уче шта је безбедно, а шта није. Када је у питању град Kрагујевац, ове године је у смотри учешће узело петнаест школа, осам вртића, две предшколске установе, додала је Ангеловска, захваљујући се деци, родитељима, учитељима и школама, и у име Савета за безбедност саобраћаја Града Крагујевца.

Бранко Стаматовић, директор Агенције за безбедност саобраћаја је истакао да је ове године преко 120.000 деце из 80 локалних средина учествовало у смотри, а у Крагујевцу ће данас и сутра, на републичком такмичењу, бити представници из 27 локалних самоуправа и око 400 деце.

Веома је важно што је „Пажљивкова смотта“ постала део Календара такмичења  Министарства просвете и што имамо прилику да око 120.000 деце  научимо зашто је нешто безбедно и укажемо им на евентуалне грешке које су направили тј. где нису одговорили тачно, а са циљем едукације и стварање генерација које ће полагати возачки испит и бити сигурни возачи, додао је Стаматовић.