Представници 21 удружења /организације у области заштите животне средине на територији града Крагујевца потписали су уговоре о финансирању /суфинансирању пројеката за 2024. годину опредељеним из буџета града. У име града уговоре је потписао Стефан Никезић, члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине који је подсетио да је 2020. године буџет за ове намене био 1,5 милиона а да је ове године у висини од 4 милиона динара.

Удружења /организације из области заштите животне средине су са територије града Крагујевца а нарочито смо водили рачуна да пројекти буду из области садње, едукације најмлађих и подизања свести, информисању суграђана, казао је Никезић, члан Градског већа и изразио наду да ће у наредним годинама буџет за пројекте у области екологије  бити већи и привући још већи број удружења и организација.

На Јавни конкурс који је Град Крагујевац, Градска управа за друштвене делатности расписала 5. априла пристигло је 24 предлога пројеката. Након оцењивања и селекције пројеката по Јавном конкурсу, Комисија је одобрила средства за удружења, међу којима су Омладинска организација Шумадије,  Стручно струковна организација судија града Крагујевца,  „Стаклено звоно“, Центар за еколошко образовање и одрживи развој, Удружење за промоцију и еколошки маркетинг природних вредности Екомар, Асоцијација студената Природно-математичког факултета у Крагујевцу, Клуб акцијаша и волонтера Крагујевца, Еколошко истраживачко удружење „Младен Караман“, Унија студената Природно- математичког факултета у Крагујевцу, Еколошко удружење грађана „Др Ђорђе Хаџић“, Српско биолошко друштво „Стеван Јаковљевић“, Удружење грађана “Експрес“, Први први на скали, Центар одрживог развоја ЕкоМатоТека, Удружење „Светли хоризонти“, „Зелени мир Србија“, Центар за унапређење и афирмацију жена у зеленом бизнису, Гружанска туристичка мрежа, Удружење математичара „АПТ“– образовни клуб Крагујевац и Женски центар 21. век.