У Месној заједници Дивостин екипе ЈКП „Шумадија“ данас су извеле завршне радове на асфалтирању Улице Момчила Гаврића. Радове је обишла чланица Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града, др Снежана Живановић Катић, са сарадницима из Градске управе.

Уређење путева је приоритет свих приоритета сваког села, градских и приградских насеља. Села су нам јако битна и ово је једно од првих асфалтирања на сеоском подручју у овој години, а у наредном периоду планирамо да асфалтирамо путеве у још десетак села. То је и просек на годишњем нивоу, а надлежна управа уз сагласност градоначелника даје предност селима у којима до сада нису извођени радови на путној инфраструктури, рекла је Живановић Катић, додавши да се локална самоуправа труди да подједнако изађе у сусрет свакоме. Екипе ЈКП „Шумадија“ до краја недеље почињу радове на Улици Светог Николе у Церовцу, након тога на обилазници у Страгарима и то је план за прву половину године, најавила је она и, апелујући на стрпљење, поручила да су сви путеви битни и да ће све бити урађено у складу са финансијским могућностима и расположивом механизацијом извођача.

Шеф Сектора нискоградње ЈКП „Шумадија“, Марко Радисављевић, навео је да је за асфалтирање 260 метара Улице Момчила Гаврића утрошено око 140 тона асфалтне масе и најавио да ће, уколико временске прилике дозволе, екипе овог предузећа до краја недеље асфалтирати Улицу Марка Миљанова у Центру и Делиградску улицу у Ердоглији.