Припадници Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу на челу са начелником Управе Зораном Кочовићем, обишли су радарски центар Бешњаја који је данас уједно и дежурни радар у наредна 24 сата.

Према пресеку стања у 10.30 сати и у окружењу од 100 км нису уочене обилније падавине као ни појава градоносних облака.

Према слици са радара обилније падавине на територији Шумадијског управног округа очекују се у поподневним часовима. Радарски центар Бешњаја формирао је 101 активну противградну станицу од којих 29 на територији града Крагујевца. Све противградне станице имају максимални број ракета и попуњеност 100%.

Припадници Управе за ванредне ситуације као и јавно-комунална предузећа локалних самоуправа у сталној су приправности.

Моле се грађани да прате упуства надлежних служби и да се понашају у складу са њима. За сваку помоћ у случају елементарних непогода грађани се јављају дежурним службама јавно-комуналних предузећa а у случају потребе за указивањем помоћи Управи за ванредне ситуације на телефоне 034-193 и 034-1985.