Почетак радова на изградњи терена за мале спортове у селу Дреновац величине 680 квадратних метара обишао је Предраг Стевовић члан Градског већа за спорт.

Будући да је ове године акценат на изради основне спортске инфраструктуре у сеоском и приградском подручју, овај терен у Дреновцу је по много чему посебан, казао је Стевовић истичући да је први у овој години али и први у овој месној заједници. Деца и млади ове сеоске месне заједнице до сада нису имали ни слично место за спортска окупљања и дружења. Сигуран сам да ће терен врло брзо бити припремљен за постављање кошева и голова и да ће предузеће Шумадија доо,као и увек, у предвиђеном року завршити свој део посла. То значи да ће млади и све генерације мештана Дреновца слободно време овог лета и убудуће,  моћи да проводе у спортским активностима. Он је истакао да ће град наставити да улагање у спортску инфраструктуру.

Ограђени терен са асфалтном подлогом, головима и кошаркашком конструкцијом имаће све оно што има било који терен у центру а Град ће уложити 600 хиљада динара без ПДВ-а, док је део средстава за изградњу донирао привредник из овог села.