Средствима Јавног конкурса за  финансирање/суфинансирање пројеката у областима од јавног интереса биће подржано 10 удружења / организација. Са представницима, носиоцима пројеката уговоре је потписао Душан Алексић, члан Градског већа за образовање.

За финансирање/суфинансирање пројеката организација/заједница у областима од интереса за Град за ову, као и прошлу годину, из буџета је опредељено милион динара. Средства су ове године расподељена на 10 удружења, међу којима су Удружење студената Економског факултета у Крагујевцу, Универзитетски спортски савез Крагујевца, Удружење сународника и пријатеља Русије Крагујевац, Удружење српско-израелског пријатељства, Удружење ветерана органа безбедности и војне полиције Србије-Подружница Крагујевац, Удружење психолога и студената психологије, Удружење ратних и мирнодопских војних инвалида града Крагујевца, Омладинска организација Шумадије, Центар одрживог развоја – ЕкоМатоТека, Удружење математичара АПТ-Образовни клуб Крагујевац, казао је Душан Алексић, члан Градског већа за  образовање који је истакао различитост пројеката али од значаја за град.

Иначе, на Јавни конкурс објављен 5. априла, стигло је 13 пријава. Након провере документације надлежна Комисија је проценила и одобрила пројекте десет удружења.