Јако невреме које је захватило читаву Србију, погодило је и град Крагујевац око 17.30 минута. Невреме праћено обилним падавинама и јаким градом величине ораха, направило је штету на сеоском подручју града Крагујевца, али и у самом центру.

Сва механизација градских јавно комуналних предузећа су на терену а екипе ЈКП „Водовод и канализација“ имали су 27 интервенција јер је због велике количине воде која је пала у јако кратком периоду дошло до изливања кишне канализације у нижим деловима града а нарочито код Роде и Прве крагујевачке гимназије, рекао је Дејан Ружић, заменик градоначелника Крагујевца. Проблема нема са водоснабдевањем и снабдевањем електричном енергијом, све екипе су и даље на терену, нема угрожених људских живота, осим велике штете настале услед града, истакао је Ружић.

Грађани већ од сутра на број телефена 505-800 могу да пријаве уколико имају било каква оштећења на инфраструктури али, пре свега уколико је дошло до изливања фекалне канализације, како би град Крагујевац у сарадњи са Институтом за јавно здравље спровео дезинфекцију. Што се тиче штете настале услед града на сеоском подручју, позивамо грађане да је пријаве у својим месним заједницама. Комисија која ће се формирати, утврдиће прелиминарни износ штете и након тога обратићемо се Министарству пољопривреде за евентуалну надокнаду штете, објаснио је Ружић.

Управа за ванредне ситуације Крагујевац заједно са припадницима јавно – комуналних предузећа због ранијих упозорења Републичког хидрометеоролошког завода 96 сати је у стању приправности. Јако невреме праћено јаким градом величине ораха погодило је територију општина Аранђеловац и Топола, и града Крагујевца са приградским и сеоским насељима. Током поподневних сати радарски центри Бешњаја и Букуља деловали су са својих противградних станица и испаљено је преко 200 ракета у градоносне облаке, рекао је Зоран Кочовић начелник Управе за ванредне ситуације Крагујевац. Припадници Управе имали су само четири интервенције на терену а до изливања кишне канализације дошло је у насељима Пивара, Илићево и код Роде. Вода је највише направила проблеме на улицама града Крагујевца, док суграђани нису пријављивали поплаве у подрумском простору или стамбеним објектима. Стање је стабилно, вода се повукла и град нормално функционише. Снабдевање водом, струјом и гасом је нормално, рекао је Кочовић.