Са територије Горњег Милановца преко територије Кнића, Крагујевца, Јагодине и Ћуприје 13.6.2024. године прешла је веома јака конвективна ћелија којu по димензијама, јачини и времену трајања можемо сврстати у суперћелију, стоји у саопштењу руководитељке Радарског центра Бешњаја Марине Перишић-Тутуш.

РЦ Бешњаја има активну 101 лансирну станицу. Пре дејства на ову ћелију све станице су располагале у просеку са 10-14 противградних ракета. РЦ Бешњаја испалио је 123, а РЦ Букуља 395 противградних ракета. Дејствовано је на време и са свих станица које су биле у позицији да дејствују. Непогода се кретала брзином 80 км/ч. По пријави стрелаца било је појаве суградице и града у селима Борач, Баре, Гривац, Љуљаци, Кусовац, Забојница, Рамаћа, Горње Комарице, Бешњаја, Рогојевац, Шљивовац, Опорница, Вињиште, Грошница, Доња Сабанта, али према информацијама стрелаца, штета већих размера на усевима је спречена и понегде је има. Главна падавинска зона је била изнад самог града Крагујевца. Град је падао од 17.50 до 18.00 према подацима Главне метеоролошке станице Крагујевац и за ово кратко време се сручило 28 литара кише.

РЦ Бешњаја и РЦ Букуља наредних дана вршиће допуну ракета како би поново све станице имале добру попуњеност. Локалне самоуправе, истиче у саопштењу Марина Пешић - Тутуш врше и додатне набавке ракета које донирају центрима као што је Крагујевац који је донирао 80 противградних ракета.