Штету на инфраструктури која је настала као последица великог невремена које је јуче захватило град Крагујевац и околна села грађани могу пријаве на број телефона 505 – 800. До сада је Ситуациони центар добио 18 пријава за оштећење улица и екипе ЈКП „Шумадија“ и „Водовод и каналзација“ су на терену, интервенишући на местима где је велика количина воде унела шут и том приликом запушила кишну и фекалну канализацију, изјавио је Дејан Ружић, заменик градоначелника. Крагујевца. До сада нема ниједне пријаве грађана за дезинфекцију као и да је дошло до изливања фекалне канализације, али очекујемо да ће бити и таквих захтева.

Град Крагујевац је у коминикацији са Министарством за јавна улагања и обавештени смо да је седам општина и градова пријавило штету насталу као последица великог невремена. Припрема се процена штете, а након тога ће министар на седници Владе затражити проглашење елементарне непогоде. Ту информацију, рекао је Ружић, ћемо имати у току следеће недеље, и додао да ће на основу тога, министарство направити програме помоћи за надокнаду штете погођених домаћинстава.

Заменик градоначелника Крагујевца је још једном подсетио да грађани могу да пријаве штету насталу на инфраструктури, улицама, водоводним и канализационим линијама, потребу за дезинфекцијом објеката и дворишта због изливања фекалне канализацијује, као и штету на усевима.