У Крагујевцу се вечерас одржава Крагуј базар фест, манифестација коју по узору на европске метрополе, први пут у нашем граду, организује ЈКП Шумадија. Догађај који представља својеврсни спој традиционалног и модерног на простору Зелене пијаце „Центар“ окупио је око 190 излагача из различитих градова Србије који су својим разноврсним гастрономским специјалитетима, пићима, природном козметиком и уникатним и креативним предметима разних намена привукли велики број посетилаца. Поред прилике да предузетници представе производе својих мануфактура, ноћни базар пружа и шансу за формирање домаћих брендова. Атмосферу Крагуј базар феста употпунили су својим музичким избором ди-џеј Lucky и бенд Алекова банда.

Истовремено, у оквиру Традиција феста, још музике, презентације и дегустације. Ракијском здравицом, на Тргу војводе Радомира Путника вечерас је отворен Фестивал ракије у организацији Градске туристичке организације Крагујевац. Крагујевчани су уз дружење и разговор са представницима бројних сеоских туристичких домаћинстава и дестилерија шумадијског краја били у прилици да се детаљније информишу о активностима и производима из њихове понуде, као и да уживају у укусима разних врста ракија. Неизоставни део понуде био је и аутентични производ нашег краја који носи ознаку географског порекла и који је од краја 2022. године на УНЕСКО репрезентативној листи нематеријалног културног наслеђа Србије, шумадијска шљивовица.

Овогодишњи Традиција фест на Тргу завршен је концертом великана тамбурашке музике, Звонка Богдана у пратњи 14 тамбураша који је у Крагујевац донео дух салаша.