Традиционална крагујевачка манифестација која из године у годину окупља све већи број љубитеља Заставиних олдтајмера из земље и региона, Фића фест, у организацији Удружења љубитеља фића и уз подршку Града Крагујевца и Градске туристичке организације Крагујевац, одржана је јубиларни, 20. пут. Код Код Спомен фонтане „Рањеник“ у Великом парку фестивал је у име Града отворио Стефан Булатовић, помоћник градоначелника за туризам.

Фића представља један од симбола Крагујевца, града аутомобилске индустрије у коме је и произведен први модел овог аутомобила. Временом, фића је постао део традиције и наслеђа не само нашег града, већ читаве Србије, а ова манифестација сваке године je све посећенија. Данас је овде близу 90 излагача, љубитељи фића из целог региона су посетили наш град и то говори колико је ово значајна манифестација за Крагујевац, нагласио је Булатовић и поручио да ће Град наставити да подржава ову организацију која негује традицију и идентитет једног народа.

Председник Удружења љубитељи фића Крагујевац, Владимир Тошић, истакао је да је главни циљ овог удружења да фићу сачува од заборава. Он је додао да се улицама Крагујевца тренутно вози око 30 аутомобила овог бренда, али да то није укупни број јер се сваке године прикључи још по неки.

Први модел фиће произведен је 1955, а последњи 1985. године, оба у Крагујевцу. Његовој великој популарности од самог појављивања допринела је и глумица Софија Лорен, један од првих купаца на Сајму аутомобила у Женеви 1955. године где је фића премијерно представљен јавности као Фиат 600.

Јубиларни Фића фест завршен је дефилеом главним улицама града до винарије и дестилерије Подрум Певац у Цветојевцу и назад до Великог парка.