Председник Скупштине града Крагујевца Ивица Момчиловић  је после консултација са шефовима одборничких група заказао друго редовно скупштинско заседање, за уторак 25. јун са почетком у 9.00 сати.

Најважнија тачка 2. редовне седнице Скупштине града Крагујевца је предлог одлуке о завршном рачуну града Крагујевца за 2023. годину, коју смо завршили са буџетским суфицитом у износу од 247 милиона динара и очекујемо да се тај тренд настави и наредних година, рекао је Ивица Момчиловић. У области просторног и урбанистичког планирања на седници ће бити разматрани и предлози планова детаљне регулације за локацију у Корману и Сервис 2. Један је иницирало Предузеће за путеве Крагујевац, са намером да се њихов каменолом затвори и рекултивише, како би према речима председника Скупштине, на тој локацији развијали мини индустрисјку зону, а што је и у интерсу града Крагујевца. Усвајањем плана детаљне регулације за Сервис 2, стварају се плански основи за реализацију идеје стварања царинског терминала, али се и отвара могућност за друге садржаје у складу са потребама града Крагујевца, објаснио је Момчиловић.

На дневном реду другог редовног скупштинског заседања 25. јуна, поред осталих, наћи ће се и тачке дневног реда које су повучене на претходној седници, а тичу се финансијских планова, измена статута установа културе, предшколских установа, појединих привредних друштава као и предлог Одлуке о спровођењу јавног конкурса за именовање директора ЈКП „Водовод и канализација“ Крагујевац.