Реконструкција објекта амбуланте у Бресници обухвата радове на енергетској санацији, замени фасадне столарије са заменом лантерне на поткровљу, замени олука и изради нових тротоара око објекта, а завршетак се очекује до краја октобра. Почетак радова укупне вредности 34,5 милиона динара које је обезбедило Министарство здравља Републике Србије обишли су данас градоначелник Крагујевца Никола Дашић са сарадницима, државни секретар Александар Стефоски и др Василије Антић, директор Дома здравља Крагујевац.

Издвајањем средстава за реконструкцију објекта друге по величини амбуланте Дома здравља Крагујевац, у којој се лечи преко 30 хиљада наших грађана, Министарство здравља и држава показују бригу и одговоран однос према здравству, казао је Никола Дашић, градоначелник Крагујевца који је истакао да је у протеклих годину и по дана у здравствени систем Крагујевца уложено око 835 милиона динара. Објекат је изграђен 1988. године и ни тада у потпуности није завршен, тако да ће овом реконструкцијом и здравствени радници добити услове за рад а грађани примарну здравствену заштиту остваривати у условима по највишим стандардима.

И држава и Министарство здравља континуирано улажу у опремање објеката, у њихову реконструкцију и, што је за здравствени систем најважније, у кадрове, а што смо недавним запошљавањем новог кадра и показали, рекао је државни секретар Александар Стефоски, истичући да је здравствени систем у Србији данас на нивоу европских стандарда. Надам се да ћемо истим континуитетом наставити и у наредном периоду како би грађани што комфорније и лакше могли да остварују своју потребу за здравственом заштитом, будући да је примарна здравствена заштита први контакт грађана са здравственим системом, казао је државни секретар.

Огранак Бресница, укупне површине 2.653,56 квадратних метара, други је по величини од 28 објеката Дома здравља Крагујевац.

Близу 70 медицинских и немедицинских радника, што чини 12% свих запослених, ради у службама за здравствену заштиту предшколске и школске деце, жена, одраслог становништва. У оквиру амбуланте ради Служба за поливалентну патронажу са школом за труднице, апотека, стоматологија, рендген кабинет, интерниста и архива Дома здравља Крагујевац и дневно се обави до 500 прегледа, објашњава директор Дома здравља, др Василије Антић истичући да ће завршетком радова објекат бити енергетски ефикасан са смањеним трошковима за струју и грејање, заштићен од даљег пропадања и савременим условима за запослене и пацијенте.