Носиоци пројеката којима су одобрена средства у складу са Јавним конкурсом за финансирање/суфинансирање пројеката удружења/организација у области омладинске политике на територији града Крагујевца за 2024. годину данас су са надлежном Градском управом закључили уговоре. Потписивању је у име Града Крагујевца присуствовао Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом.

Ове године, као и претходне, у градском буџету издвојено је два милиона динара за подршку пројеката из области омладинске политике. Град ће финансирати и суфинансирати 17 пројеката из приоритетних области које смо предвидели, а то су безбедност и здравље, креативне индустрије, каријерно вођење и саветовање и унапређење информисаности младих, рекао је Јовановић и изразио наду да ће удружења реализовати пројекте како су замислили и како је било предвиђено у пројектној документацији.

Иначе, на расписани Јавни конкурс пристигло је 22 предлога пројеката. Након провере испуњености административних услова, вредновања и оцењивања поднетих предлога, Комисија је рангирала пројекте и одобрила расподелу средстава за финансирање/суфинансирање 17 удружења/организација.