У организацији Фудбалског клуба Аеродром кидс на терену Спортског центра Викторија у насељу Петровац, почео је тродневни турнир који окупља више од 1200 фудбалера узраста 2012. до 2016. годишта. Највеће спортско регионално такмичење малих фудбалера у овом делу Србије, које подржава и Град Крагујевац отворио је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Турнир Аеродром кидс куп је највеће спортско такмичење малих фудбалера у централној и пети по величини  у Србији. Град Крагујевац ће наставити да буде његов покровитељ и убудуће, казао је Предраг Стевовић приликом отварања истичући да су управо оваква спортска окупљања оно што је намера града - да се стварају нове генерације будућих спортиста. Турнири и такмичења су ту да се малишани науче спортском понашању кад се добија али и кад се губи, да науче да се друже, подржавају и бодре међусобно. Све што деца овде науче је резултат озбиљног  рада и посвећености, поручио је Стевовић, члан Градског већа.

Председник Фудбалског клуба Аеродром кидс Крагујевац, Душан Ђаловић, каже да је ова спортска манифестација прилика да се деца друже, проведу време на квалитетан начин, да се такмиче и боре за трофеј што је за њих посебно важно. Будући да већ има традицију, наставиће да траје и окупља мале спортисте.