У Хали Језеро у Крагујевацу, данас је одржан први Меморијални турнир „Да се не забораве – 2024“ посвећен свим жртвама ратних дејстава 90-их година прошлог века за одбрану српског народа. Турнир у коме су се екипе такмичиле у две дисциплине, малом фудбалу и стрељаштву, организовали су Удружење грађана Ветерани Војне полиције Србије, Савез учесника народноослободилачких ратова Србије и Удружење Ветрена Посебних јединица Полиције, а под покровитељством града Крагујевца.

Задовољство је дати подршку организацији турнира којим се чува сећање на наше погинуле ратнике и јунаке који су дали своје животе за одбрану наше земље, рекао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт који је у име града Крагујевца отворио такмичење. Посебно ме радује, што су међу учесницима и деца из Фудбалског клуба „Раднички 1923“, којима на овај начин дајемо пример, поручио је он, како се од заборавају чувају све оне жртве које су изгубиле свој живот за нашу слободу.

Поред екипа организатора меморијалног турнира, учешће су узеле и екипе Застава оружја, ЈКП „Водовод и канализација“, Ветерана Србије, Полицијске управе Крагујевац, Средње стручне школе, Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих, Клуба акцијаша и волонтера, Завода за ургентну медицину и друге.

Прво место у стрељаштву освојила је екипа Ветерана Војне полиције Србије, друго „Застава оружје“ а треће место припало је екипи Завода за ургентну медицину Крагујевац. У малом фудбалу најбоља је била екипа „Застава оружја“, друго место припало је Полицијској управи Крагујевац а треће је освојила екипа Војних ветерана. Победничке пехаре уручила је др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права.

Захваливши се на иницијативи за организовањем Меморијалног турнира „Да се не забораве“, а у славу оних који су дали свој допринос за слободу нашег града и земље, као и свих  учесника у рату, она је истакла, да је важно да их ми не заборавимо и да их будући млади нараштаји знају и памте по својој величини, доброти и хуманости. Надам се, додала је Дамњановић, да ће овај турнир заживети, омасовити се, укључити и најмлађе и најстарије генерације и проширити се на територију Шумадијског управног округа.

Организовањем овог турнира желели смо да дамо допринос култури сећања на све наше жртве, несрећних ратних догађаја 90 - их година, рекао је Јовица Станковић, председник Удружења грађана Ветерана војне полиције Србије и најавио да је намера организатора да се Меморијални турнир током наредних година прошири и на територију Републике Србије.