У оквиру Светотројичких духовних свечаности које Епархија шумадијска организује под покровитељством града Крагујевца, обележена је слава Старе цркве и одржана градска литија. Након служења Свете архијерејске литургије у порти храма, литија је кренула градским улицама.

Литургији и литији присуствовали су градоначелник Крагујевца, Никола Дашић са сарадницима, представници градских институција, народни посланици и грађани.

Овај дан је важан за наш град и за Храм Свете Тројице у Крагујевцу или како ми то волимо да кажемо Стару Милошеву цркву због тога што је на овом месту настајала српска држава, због тога што је на овом месту била митрополија и то је још значајније када узмемо у обзир чињеницу да је овогодишњи сабор Српске православне цркве уздигао нашу епархију у ранг митрополије, и наш владика уздигнут у чин митрополита. На тај начин се Крагујевцу опет враћа стари значај који је имао и у црквеном смислу. Овај дан је значајан зато што смо овде сабрани да заједно са нашим владиком и градоначелником учествујемо у литији и да на тај начин дамо свој допринос том крсном молитвеном ходу где владика узноси молитве за напредак и очување нашег града – казао је Мирослав Петрашиновић, саветник градоначелника и истакао да је важно да негујемо традиционалне вредности и да се враћамо оним темељима и основама на којима је настала српска држава и који су донели све оно добро у историји нашег народа.

Након служења Свете архијерејске литургије у порти Старе цркве  узнесена је молитва за цео град Крагујевац, а верници предвођени митрополитом шумадијским Јованом и свештенством Епархије шумадијске, кренули су из порте Старе цркве градским улицама.

Литија се из Старе Милошеве цркве кретала преко Заставиног моста, Лепеничким булеваром и улицама: Вишњићевом, Краља Петра Првог, до Трга код Крста, где је колона накратко стала како би се прочитала заједничка молитва.

Након тога, литија се кретала улицама Саве Ковачевића, др Зорана Ђинђића, Николе Пашића, 27. марта, преко Заставиног моста да би се поново вратила у црквену порту, где је одржан пригодан културно-уметнички програм.