Резањем колача и литургијом Његовог високопреосвештенства митрополита Јована и откривањем меморијала у част и сећање на припаднике полиције Министарства унутрашњих послова Секретаријата у Крагујевцу, страдалих у периоду од 1998. до 2001. године, у седишту Полицијске управе обележени су Дан и слава Министарства унутрашњих послова и Дан полиције.

Полагањем венаца крај меморијала са фотографијама и именима седморице припадника полиције Министарства унутрашњих послова Секретаријата у Крагујевцу страдалих у периоду од  1998. до 2001. године, градоначелник Крагујевца Никола Дашић и начелник Полицијске управе Владимир Шебек одали су почаст.

Достојним обележјем, симболом  највећих људских вредности које ће се преносити на генерације полицијских службеника, чуваћемо сећање на оне који су изгубили животе бранећи отаџбину, казао је начелник Полицијске управе пуковник полиције Владимир Шебек, обраћајући се и истакао да је обавеза целог друштва чување сећања на њих.

Свечаности у Полицијској управи присуствовале су породице страдалих службеника полиције, председник СГ Крагујевца Ивица Момчиловић, представници правосуђа, Министарства правде, Министарства обране.

Дан Министарства унутрашњих послова и Дана полиције обележен је низом манифестација које за циљ имају приближавање рада полиције грађанима и представљање резултата и услова рада полицијских службеника.  На Тргу војводе Радомира Путника одржана је тактичко-технички збор у оквиру ког је суграђанима представљен део опреме и средстава које полиција користи у свакодневном раду, а учешће у централној манифестацији на Тргу узеле су и екипе Агенције за безбедност саобраћаја, Црвеног крста Крагујевац,  Канцеларије за младе Града Крагујевца.

У згради старог суда 39 нових полицијских службеника свечано је положило заклетву да ће се придржавати Устава и закона у обављању полицијских дужности.