Радови на уређењу путне инфраструктуре на сеоском подручју тренутно се изводе у селу Церовац. Радове на асфалтирању Улице Светог Николе које изводи ЈКП „Шумадија“, данас су обишле Снежана Живановић Катић, чланица Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града и Маја Ангеловски, чланица Градског већа за комуналне делатности.

Улица Светог Николе у Церовцу асфалтира се у дужини од 500 метара, а вредност радова је 6 150 000 динара. Према речима Снежане Живановић Катић, с обзиром на то да је Церовац велико село, са преко 800 становника, у коме годинама није улагано у инфраструктуру, на захтев Савета МЗ продужени су радови како би се завршило још неколико мањих деоница, као што је пут ка школи, пут ка грпбљу и Улица старог млина која је у веома лошем стању због велике фреквенције саобраћаја из разлога што је то један од главних улаза у доњи део Церовца. Укупна дужина све три деонице која се асфалтирају износи око 750 метара, а укупн авредност радова износи 11 милиона динара. По завршетку радова у Церовцу, машине ЈКП Шумадије наставиће радове на обилазници у Страгарима.

Настављамо са интензивним радовима на уређењу комуналне инфраструктуре водећи рачуна о равномерном развоју како на градском тако и на сеоском подручју. Уређењем комуналне инфраструктуре у овом селу, решавамо вишегодишњи проблем села Церовац. Асфалтирањем на више локација обезбедићемо боље услове за живот како за старије мештане у овом селу тако и за млађе. Такође, смо повећали и број контејнера у овом селу, што је био још један од захтева мештана – казала је Маја Ангеловски, чланица Градског већа за комуналне делатности.