Јако олујно невреме око 13.00 сати погодило је општину Кнић и град Крагујевац. Невреме које је пратило јак ветар и велика количина падавина (око 60 литара у секунди) оштетило је кровне конструкције на више локација у граду и то: улици Атинској,  Казимира Вељковића, Рудничкој и Тржном центру у Копаоничкој. Припадници Управе за ванредне ситуације, Ватрогасно-спасилачке бригаде, Саобраћајне полиције и јавно-комунална предузећа „Шумадија“ и „Водовод и канализација“ изашле су одмах на терен и санирају последице од невремена.

По наређењу команданта Градског штаба за ванредне ситуације Николе Дашића, сви расположиви ресурси, људство и механизација  јавно – комуналних предузећа које су биле у стању приправности, са ватрогасцима - спасиоцима су на терену, уклањају стабла и спуштају кровне конструкције са локација на којима је угрожена безбедност пролазника и аутомобила, а како би што пре биле безбедне за кретање грађана. Снабдевање града водом и електричном енергијом је уредно.

Проблемe изазване невременом грађани могу да пријаве на бројеве телефона: 193, 1985 и 505-800.