Свечаном доделом диплома и награда, Центар за рад са талентованом децом који ради под окриљем Центра за образовање Крагујевац обележио је другу годину рада која је завршена успешно и са резултатима који то и поткрепљују, освојеним на државним такмичењима. У име града Крагујевца, полазнике Центра за рад са талентованом децом у сали Скупштине града, поздравио је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање.

Ненад Танасијевић, директор Центра за образовање истакао је да је ове године 52 надарене деце учествовало на националним такмичењима, а од тога је 34 остварило пласман који је донео 12 првих, 9 других и 13 трећих награда.

Ово је прилика да један процес који смо имали током целе године заокружимо, а то је рад са талентованом децом, да се захвалимо свој деци која су изашла на окружно, градско и национално такмичење и да поделимо са њима радост и њихове резултате – казао је Танасијевић и овом приликом најавио Научни камп за полазнике Центра који су остварили резултате који ће бити организован од 17-22. августа у Дечијем одмаралишту на Копаонику.

Душан Алексић, члан Градског већа за образовање честитао је ученицима и њиховим менторима на оствареним резултатима и истакао да рад са талентованом децом представља најуспешнији сегмент рада овог Центра.

Свет у коме живимо се свакодневно мења, великом брзином, а покретач развоја није тежак рад већ знање и иновативност, поручио је Алексић и додао да верује да међу награђеним ученицима можда седе управо они који ће сутра осмислити нове методе лечења, иновативне софтвере или се бавити занимањима која ми данас не познајемо.

Центар за рад са талентованом децом даје прилику ученицима који то желе да своје знање стечено кроз формално образовање у областима које их интересују, усаврше и докажу освајањем награда.