Поводом данашњег празника, Видовдана, крај Споменика „Успење“ подигнутом у славу погинулим Крагујевчанима у ратовима од 1990-1999. године одржан је помен и положени су венци и цвеће.

У име Града венац је положила др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права и том приликом нгласила да Крагујевац негује традицију, бранећи забораву да прекрије величанствена дела.

На данашњи дан, Видовдан, захваљујући традицији коју су успоставиле борачке организације не само из нашег града већ и са националног нивоа, одаје се помен свим борцима палим за слободу наше земље. Крај Споменика „Успење“ на коме су уклесана имена 88 погинулих бораца, заједно са њиховим породицама, Град Крагујевац одаје дужно поштовање, исказујући на тај начин и бригу за будућност, поручила је Дамњановић.

У име организатора помена, Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевца, председник Извршног одбора Удружења, Милан Андрић, истакао је да је помен намењен свим борцима палим од Косовског боја до данас и изразио наду да ни на једном споменику не буде више нових имена.

Венце су данас положили и представници Војске Србије, Полицијске управе Крагујевац и борачких удружења, као и породице погинулих бораца.