У оквиру пројекта „Подршка развоју социјалног предузетништва у локалним заједницима - Крагујевац“, Удружење „Путоказ Крагујевац“ у Пешачкој зони организовало је „Базар социјалних производа“ који је посетила Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту.

Град Крагујевац подржава развој социјалног предузетништва јер верујемо да игра кључну улогу у јачању локалне економије, запошљавању тешко запошљивих категорија грађана и у промовисању социјалне инклузије, рекла је Јелена Павић. Овакав догађај је одлична прилика за све нас да се упознамо са иновативним производима и услугама које доносе позитивну промену нашој заједници, истакла је Павић, захваливши се Удружењу „Путоказ Крагујевац“ на одличној организацији и свим актерима на учешћу.

Социјална предузећа су нам јако важна зато што запошљавају тешко запошљиве категорије становништва, особе са инвалидитетом, бивше осуђенике, самохране мајке и старије особе. Наш циљ је да људи не примају социјалну помоћ већ да раде, зарађују и буду пуноправни чланови друштва, казала је Снежана Милисављевић из Удружења „Путоказ Крагујевац“. Излагачи, којих је данас било 25, представили су своје производе и послују на принципима циркуларне економије што значи да оно што се једном искористи рециклира се, обнавља, реновира и поново троши у оквиру процеса производње. У наредном периоду организоваћемо студијску посету једном социјалном предузећу, а очекујемо да ће се ради интерсекторске сарадње формирати локални форум за развој социјалног предузетништва на територији Града, рекла је Милисављевић.