Пријава имовине и прихода, сукоб интереса и припрема четвртог циклуса израде планова интегритета биле су теме састанка који је у Крагујевцу данас одржао директор Агенције за спречавање корупције, Дејан Дамњановић, са градоначелником Николом Дашићем и председницима 18 општина Шумадијског, Моравичког, Поморавског и Рашког округа.

На састанку је било речи и о обукама које Агенција одржава у домену својих надлежности попут обука о етици и интегритету, сукобу интереса, лобирању, као и о поступцима које води Агенција.

Циљ оваквих сусрета руководства Агенције са јавним функционерима је успостављање непосредних контаката и ближе упознавање са начином рада Агенције, као и изналажење ефикаснијих механизама превенције могућих повреда Закона о спречавању корупције. Састанак у Крагујевцу је други по реду у првом кругу оваквог модела сусрета. Први је одржан у Нишу са председницима општина Нишавског, Топличког и Зајечарског округа, а следећи ће бити организован у подручној јединици у Новом Саду.

Агенција за спречавање корупције планира да са овом праксом настави у наредном периоду и укључи и представнике других државних органа и организација цивилног друштва.