За афирмацију и јачање правих вредности међу основцима и средњошколцима, Град Крагујевац трећу годину заредом додељује диплому Понос Крагујевца. За појединачне и тимске успехе и резултате, постигнуте у протеклој школској години на републичким и међународним такмичењима из различитих области, ове године добило је 152 средњошколца и 202 ученика основних школа, а дипломе су на свечаности уприличеној на Тргу војводе Радомира Путника, уручили градоначелник Крагујевца Никола Дашић и Душан Алексић, члан Градског већа за образовање.

На успехе младих Крагујевчана и само признање Понос Крагујевца посматрам прво као родитељ јер уживам у успесима своје деце, а онда и као градоначелник пуним срцем, када видим које су све награде 354 ђака донели у Крагујевац. Због свих њих могу да будем спокојан јер младе генерације имају шта да изнедре и пруже, казао је у свом обраћању градоначелник Никола Дашић. Захваљујући се и честитајући најбољим појединцима и тимовима на успесима и резултатима, градоначелник Дашић је поручио да Крагујевац и Србија не морају да брину јер има ко сутра да стане на чело и да их води.

Трећа је година од када смо донели одлуку о додели признања Понос Крагујевца и сваке године број награђених на националним и међународним такмичењима прописаним календаром надлежних министарстава је све већи. То је успех ученика, њихових наставника и породица а град је ту да промовише резултате и обезбеди добре услове за образовање будући да је близу 25 одсто буџета града издвојено за област образовања, казао је Душан Алексић, члан Градског већа.

Обраћајући се добитницима награде, Алексић је истакао да је Понос Крагујевца признање града које показује да су њихови рад и успех видљиви и да их заједница цени и њима поноси. То признање треба да вас мотивише да наставите да учите и да се образујете а успеси долазе са њима. Материјална сатисфакција долази када је својим знањем себи обезбедите. Алексић је честитао добитницима награде и њиховим родитељима и изразио наду да ће их следеће године бити још више.

Марко Богићевић, ученик Прве крагујевачке гимназије, један од десет чланова тима “Лего мускетари“, који је освојио национални трофеј у САД-у, обратио се у име награђених, захвалио спонзорима и Граду на подршци и промоцији њиховог рада и успеха, менторима професоркама Катарини Вељковић и Ани Станковић. Марко је рекао да су сви њихови успеси прича о тимском раду, иновацији и заједничком труду и поручио да су пред њима нови изазови, нове прилике које ће пребродити са лакоћом.