Компанија „Адиент“ један од некадашњих Фијатових компоненташа донирала је канцеларијски намештај, рачунаре, телевизоре, магнетне табле и другу вредну опрему Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“.

Катарина Живадиновић, директорка Центра „Кнегиња Љубица“ захвалила се компанији на овој вредној донацији која ће бити употребљена за опремање соба и дневних боравака у којима корисници свакодневно бораве. Вредност донације је око 370 000 динара.

Центар реализује услуге за децу, одрасла и старија лица кроз дневни боравак за децу и младе, дневни боравак за одрасла и стара лица, пружање помоћи и неге у кући за одрасле и старије особе, Саветовалиште за брак и породицу, Прихватилиште за децу и младе, Прихватилиште за жртве насиља у породици – каже Катарина Живадиновић.

Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту такође се захвалила компанији „Адиент“ на показаној друштвеној одговорности и вредној донацији која је уручена лиценцираном пружаоцу услуга, са бројним услугама  у области социјалне заштите намењених неким од најосетљивијих друштвених група, деци која чекају на хранитељство, усвојење, женама жртвама породичног насиља, младима у ризику итд.

Ово је добар пример који могу да следе и други доброчинитељи, сви они који имају емпатију и који знају шта значи помоћ у систему социјалне заштите, поред свега онога што држава обезбеђује са националног нивоа и што град Крагујевац чини за своје суграђане кроз стални рад на развоју и унапређењу услуга из области социјалне заштите – казала је Дамњановић.