Радови који су започети крајем прошле године на сеоском дому у МЗ Трмбас успешно су завршени. Објекат, који је годинама био неупотребљив, је потпуно реконструисан чиме је решен дугогодишњи проблем мештана. Поред отварања дома Месне заједнице организована је и Прва гулашијада.

Отварању је присуствовао градоначелник Никола Дашић, са сарадницима који је изразио задовољство што су радови завршени у планираном року. Оно што је нама као Граду важно јесте да су мештани Трмбаса задовољни одрађеним послом и да ће им у будућности овај објекат много значити. За реконструкцију објекта заслужни су и сами мештани због своје сложности. Вредност инвестиције је око седам милиона динара, рекао је Дашић и нагласио да му је изузетно драго што су се грађани окупили на отварању просторија Месне заједнице, али и на Првој гулашијади.

Ово је само једна у низу инвестиција реализованих протеклих годину дана у Трмбасу, рекао је Саша Јаћовић, одборник Скупштине града Крагујевца. Град Крагујевац је препознао потребе мештана и проблеме са којима се сусрећу. У Трмбасу живи око петстотина људи и отварањем продавнице у једној од просторија дома мештани ће моћи да се снабдеју основним животним намирницама чиме ће се решити њихов деценијски проблем. У протеклој години у Трмбасу је уложено преко шест милиона динара у путну инфраструктуру и око 25 милиона динара за реконструкцију моста, казао је Јаћовић и изразио наду да ће Прва гулашијада постати традиција.