О одлуци града Крагујевца да дозволи граду Чачку да свој комунални отпад довози на депонију у Јовановцу, градоначелник Никола Дашић је у изјави за Радио телевизију Крагујевац рекао, да је због проблема који овај град има са депонијом „Дубоко“ мера привремена и да ће трајати највише 20 дана.

Он је подсетио да је 2014. године у Јавно комуналном предузећу „Чистоћа“ био оперативан само један камион за одвожење смећа, а Чачак је био један од градова који је са својом механизацијом помогао да се Крагујевац 2015. године очисти.

Док Чачак не реши проблем, што ће бити веома брзо, у сусрет су им изашли и Краљево и Кнић, на чије се депоније већ одвози отпад, а град Крагујевац не може да буде против тога да изађе у сусрет, онима који су и нама помогли, поручио је градоначелник Дашић.