Фирма „Just Start“ из Ниша донирала је Граду Крагујевцу мобилну апликацију „City and me“ која ће грађанима Крагујевца омогућити да на једноставан начин комуницирају са локалном самоуправом, добију повратну информацију о решавању пријављеног комуналног проблема али и да буду награђени дигиталним токенима уколико пешаче, возе бициклу, рециклирају и развијају ткз „зелене активности“ на нивоу града.

Уговор о пословно техничкој сарадњи данас су потписали су Дејан Ружић, заменик градоначелника Крагујевца и Бранко Крсмановић, директор фирме „Just Start“ из Ниша у згради Градске управе.

Данашњем потписивањем уговора о донацији којом компанија „Just start“ донира апликацију „City and me“ Граду Крагујевцу, постајемо друга локална самоуправа која ће моћи да користи ову апликацију после града Ниша који је већ користи у једном дужем временском периоду. Судећи по броју корисника, апликација има сјајан feedback, па очекујем да сличан ефекат има и у граду Крагујевцу.

Помоћу ове апликације грађани ће моћи да пријаве проблеме као и идеје и предлоге шта би то могло да се уради у граду Крагујевцу, односно у њиховом насељу или улици. Такође ће моћи да пријаве и све оно што им се не свиђа кроз једну директну комуникацију. Још један бенефит ове апликације јесте што она валоризује здраве навике наших суграђана ако се баве рециклажом, ако пређу више километара пешице или више возе бициклу добијају виртуелне токене које ће касније моћи да валоризују кроз карту за биоскоп или позориште, за неку спортску утакмицу, остваре неки попуст – казао је Ружић и додао да је развијањем оваквих и сличних интерактивних платформи, Крагујевац за корак ближе остварењу концепта „паметног града“.

Према речима Бранка Крсмановића, директора фирме „Just Start“ из Ниша, ова апликација представља двосмерну целодневну комуникацију између града и грађана, због чега се и зове баш тако „City and me“ (Мој град и ја).

Шта је оно што ја као грађанин, на свакодневном нивоу могу да урадим да бих комуницирао са својим градом – да пријавим проблем, учествујем у гласању, или својом малом активношћу променим лице свог града, више пешачења, више шетања, више рециклирања или посете неким културним догађајима – казао је Крсмановић, објаснивши на конкретном примеру, да грађанин Крагујевца, користећи апликацију може да током једног месеца испуни изазов од 130.000 корака, добије виртуелни токен, након чега ће ЈКП Шумадија посадити садницу у његово име која ће бити персонализована. На тај начин ће ова апликација утицати на подизање свести о зеленим активностима на нивоу града.

Линк за преузимање апликације: https://linktr.ee/cityandme