Екипе ЈКП „Шумадија“ изводе завршне радове на асфалтирању Улице Душана Милошевића у Месној заједници Страгари. Након припремних радова, асфалтираће се локални пут, тзв. обилазница у дужини од 900 метара и ширине око три метра чија је укупна инвестициона вредност радова око осам милиона динара.

Улица Душана Милошевића једна је од приоритета и веома значајна јер ће асфалтирањем око 900 метара овог локалног пута, који мештани називају обилазницом, бити растерећен сам центар Страгара, рекао је градоначелник Никола Дашић, који је са сарадницима данас обишао радове. Овај путни правац значајан је и за домаћинства која живе у овом делу Страгара, додао је он, подсетивши да нас ускоро очекује манифестација „Шумадијски дани шљиве“ а асфалтирањем ове деонице посетиоцима ће бити обезбеђен лакши пролаз кроз центар. У Страгарима ћемо наставити са радовима и у наредном периоду, јер је ово место бивша општина, значајна варош и један респектабилан део Крагујевца, поручио је Дашић.

За асфалтирање Улице Душана Милошевића биће утрошено око 470 тона асфалтне масе, а у наредном периоду биће урађени и пропусни канали који ће штитити пут, рекао је Марко Радисављевић, шеф Сектора нискоградње у ЈКП „Шумадија“ и најавио радове на асфалтирању 500 метара саобраћајнице у МЗ Котража.