Радарски центар Бешњаја који покрива територију од 10 локалних самоуправa од почетка противградне сезоне спровео je 15 дејстава и утрошио 768 ракета. Стрелци града Крагујевца учествовали су у 11, и то четири пута у мају, а седам у јуну, који је, имајући у виду суперћелијске олује а после високих температура, био изузетно нестабилан месец. До краја сезоне остало је још три месеца, а свака противградна станица на стању има по 9,6 ракета, речено је на првој редовној седници Градског штаба за ванредне ситуације, на којој је поред осталог усвојен извештај о елементарним непогодама на територији града Крагујевца у јуну 2024.године.

После конституисања Градског штаба за ванредне ситуације у новом сазиву, на данашњој првој редовној седници разматрали смо извештаје за прошлу и усвојили планове за текућу годину којима су обухваћене све битне теме за грађане. Један од њих је и извештај Радарскок центра Бешњаја о опремљености противградних станица, рекао је Дејан Ружић, заменик команданта Градског штаба за ванредне ситуације. Свака противградна станица има 9,6 ракета тако да, уколико са променом температуре, како је најављено буде локално услова за олује град Крагујевац  је покривен, а надамо се, додао је Ружић да ће нас овога пута заобићи и да неће бити таквог интензитета као у јуну.

На данашњој седници разматрано је и стање водоснабдевања, и како је истакао Небојша Јаковљевић, директор ЈКП „Водовод и канализација“ стање акумулација којима управља ово предузеће је на таквом нивоу да грађани могу безбрижно да троше воду онолико колико им је потребно. Проблеми могу да буду кварови на старој водоводној мрежи, који се отклањају у максимално брзом року, а рестрикција воде у Крагујевцу није било, нити ће их бити у дугом периоду, рекао је Јаковљевић.

Иначе на првој редовној седници Градског штаба за ванредне ситуације, чланови су усвојили и Пословник о раду, извештај о припремама за спровођење превентивних и оперативних мера заштите од поплава, клизишта и ерозија, о предузимању превентивних мера у циљу заштите од шумских пожара и пожара на отвореном као и о нивоу организованости, попуњености, опремљености и обучености јединица цивилне заштите и њихова спремност за употребу у заштити и спасавању на територији града Крагујевца.