Реконструкција игралишта за децу у Улици Кнеза Милоша на Малој Ваги је завршена а клацкалице, љуљашке, њихалице, тобоган и други забавни садржај новог дизајна предати су малишанима на коришћење. Радове на игралишту површине 150 квадратних метара вредности 1,2 милиона динара, током протекле две недеље, радило је предузеће Шумадија доо.

По свему што смо до сада видели грађани овог насеља су веома сложни а у прилог томе говори и то да је ово игралиште за најмлађе једино у граду које није вандализовано већ су справе реконструисане и замењене само због дотрајалости, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа задужен за спорт који је данас обишао реконструисано игралиште и изразио задовољство, апелујући на све младе да свако игралиште и спортски терен чувају. Када би суграђани осталих насеља и делова града били овако сложни и имали овакав приступ градској имовини имали бисмо далеко већи број и дечијих игралишта и основне спортске инфраструктуре, истакао је он а као следећу инвестицију у овој месној заједници најавио реконструкцију кошаркарког терена.

Данко Карајовић, менаџер у предузећу Шумадија доо је рекао да је игралиште на Малој Ваги једно од највећих и најпосећенијих градских игралишта и да је било на врху листе приоритета за реконструкцију према плану реализације за ову годину. У протекле две недеље реконстриусали смо и заменили дотрајалу опрему која није била по Правилнику о безбедности дечијих игралишта јер је и постављена пре доношења тог документа.