На простору Кнежевог арсенала у четвртак ће бити отворен 11. VIBE фестивал, најављено је на данашњој конференцији за медије одржаној у згради Градске управе. О предстојећем тродневном догађају који ће окупити велике звезде из области електронске музике и алтернативне музичке сцене говорили су организатор Лазар Делибашић, а у име града Крагујевца који је подржао фестивал Ана Петровић Јелић, чланица Градског већа за културу и Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом.

И ове године кроз конкурс за финансирање пројеката из области културе одвојили смо део средстава за овај фестивал који је до сада оправдао све што је Град издвајао претходних година. VIBE фестивал из године у годину расте у сваком смислу, садржај је све квалитетнији и доводи све већи број младих у Крагујевац чиме постепено добијамо карактеристику града добре и квалитетне забаве. Циљ јесте да Крагујевац кроз спој културе, забаве и туризма у свако доба године буде центар интересовања не само сопствених, већ и грађана из околине, као и целе Србије, истакла је Петровић Јелић и позвала све љубитеље ове врсте музике да дођу на 11. VIBE фестивал.

Према речима организатора, новина је да ће програм фестивала ове године први пут бити отворен на све три музичке бине на којима ће наступити 30 извођача. Тродневни фестивал ће отворити наступ познате диџејице и продуценткиње са Ибице, Ане Тур, а другог дана предвиђен је и лајв програм који ће предводити Бојана Вунтуришевић. Посетиоци ће између осталог моћи да уживају у наступима састава Who See и Bad Copy, а последње вече резервисано је за Лукси Виљар из Мадрида.