Председник Србије Александар Вучић је пре свечаности у „Стелантис“ фабрици обишао радове на изградњи Северне обилазнице у правцу ка Баточини, која град Крагујевац треба да споји са Моравским коридором и ауто путем Милош Велики.

Укупна дужина северне обилазнице је 22 километра а радови се изводе на првих пет километара.

Изградња Северне обилазнице посебно је значајна за северни део града, али је важна јер ће Крагујевац бити повезан и са ауто-путем Београд-Ниш и са путем Чачак – Краљево, рекао је председник Вучић. Изградњом северне обилазнице се ствара простор за ширење Крагујевца, ослобађа центар града од камиона, смањује загађеност, пут се не хаба, али значајна је и за Горњи Милановац и Кнић. Са свиме што држава улаже и што ће још урадити, а односи се, поред осталог и на изградњу пруге и стадиона, Крагујевац ће бити један потпуно нови град и другачији за живот, поручио је председник Вучић.

Председник Вучић је најавио да ће до наредне године на путевима бити 116 електричних пуњача, којих како је рекао треба буде свуда и на хиљаде.

Радове на Северној обилазници данас су обишли и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић, градоначелник Крагујевца Никола Дашић, члан Градског већа за инвестиције и управљање пројектима Александар Милошевић, народни посланици Наташа Јовановић, Мирослав Петрашиновић, Едис Дургутовић, начелница Шумадијског управног округа Биљана Илић Стошић, директор Путева Србије Зоран Дробњак и директор Коридора Србије Александар Антић,