Данас је велики дан за нас, велики дан за нашу земљу, којим је наша битка за неки следећи Гранде Фијат већ кренула, рекао је председник Александар Вучић, на свечаности којом је „Stellantis“ производњом новог модела, електричног аутомобила Фијат Гранде Панда означио прекретницу.

Овде ће за годину дана да ради 2000 Крагујевчана што значи да ће око 2000 породица да зависи од ове фабрике, а то је око 7000 људи. Оно што ми треба да урадимо је да постављамо електричне пуњаче, а у томе каснимо, јер да би људи почели да купују електричне аутомобиле, они треба да буду свуда око нас. До краја године имаћемо их 116, а треба да имамо 5116.  За пет година, како је истакао председник, у Европи неће бити ништа друго, него електрични аутомобил.

Морамо себе да мењамо. Да научимо да идемо у сусрет променама, а не да чекамо и будемо последњи који ћемо променама да се прилагодимо. Ово је за нас огромна прилика, јер смо једини у региону Западног Балкана који имамо фабрику електричних аутомобила. Захваливши се Stellantis компанији, што су изабрали Србију, Вучић је подсетио да је Србија дала 48 милиона евра како бисмо имали овакву фабрику у Крагујевцу, због које ће следеће године раст БДП-а бити увећан од 0,5%. Борићемо се, поручио је председник да дочекамо следећи аутомобил у Крагујевцу, и летећи такси са Stellantis- ом и да електричне пуњаче постављамо по читавој Србији и додао, да држава Србија улаже све више новца у Крагујевац, од Северне обилазнице, стадиона, ускоро и у фабрику наменске индустрије, чиме Крагујевац враћамо на велика индустријска врата.

Данашњи дан је историјски за крагујевачку аутоиндустрију. Нови Фијатов Гранде Панда модел има модеран, лајф стајл дизајн и верујем да ће га многи људи у Србији купити, рекао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић, истакавши да ће добар подстицај за куповину овог модела бити и субвенције државе са 5000 евра, али оно што је најважније предвиђамо и желимо још већи успех у свету. Ово је велики дан за нашу државу, јер је и са претходним моделом, а надам се, да ће много више са новим, учествовати у спољнотрговинском билансу и подићи конкуретну вредност Србије.  Производњом модела Фијат Гранде Панда, Крагујевац потврђује да је центар аутоиндустрије у региону и Европи, рекао је Дашић нагласивши да ће се уз помоћ Stellantis-a наставити и тренд смањења броја назапослних, којих је у односу на период од пре шест година, када их је било 25 хиљада сада, према евиденцији Националне службе за запошљавање 11900.  У овом тренутку је то најбитније, јер је наш задатак да обезбедимо људима посао и да имају где да раде.

Велико ми је задовољство што сам поново са тимовима у Крагујевцу и представницима синдиката да обележимо импресивни напредак који је остварен од како смо пре две године најавили ову инвестицију. Ово је свакако добар тренутак да одамо признање Stellantis тиму у Србији за похвални учинак и посвећеност пред председником Републике Србије, Александром Вучићем, коме се искрено захваљујем на његовој континуираној подршци. Заједничка компанија коју смо основали 2008. године улази у нову еру прозводњом модела Фијат Гранде Панда, свог првог електричног аутомобила који доприноси обезбеђивању чисте, безбедне и приступачне мобилности грађанима широм света, рекао је Карлос Таварес.

С обзиром на топлу добродошлицу овом новом моделу од стране аутомобилских медија широм света, Stellantis очекује да ће постићи комерцијални успех у годинама пред нама. Сви запослени у Србији учиниће све што је у њиховој моћи да допринесу овом успеху, вођени сталним побољшањем перформанси у квалитету и трошковима.