Већи број излагача и богат и разноврстан програм очекују све оне који се одлуче да посете овогодишњу, већ традиционалну привредно-туристичку манифестацију „Шумадијски дани шљиве“ која се одржава у Страгарима, од 2. до 4. августа.

Већи део програма је спремљен. Организациони одбор обавља завршне припреме. Потрудили смо се да програм манифестације буде прилагођен, да на најбољи начин промовише тај крај, али и да сваком посетиоцу који дође у Страгаре пружи адекватне садржаје. У Улици шумадијске шљиве биће око стотинак излагача, ту ће бити воћари, прерађивачи, разни производи од воћа, опрема, домаћа радиност и први пут ове године и механизација – каже Снежана Живановић Катић, чланица Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града и председница Организационог одбора. У Страгарима нас ове године очекује, додалал је она и велики број културно-уметничких друштава која ће се смењивати у та три дана, дефиле фића, Страгарачка фијакеријада, вишебој и витешке игре које се организују први пут, сликарска колонија, гулашијада, стручне трибине, летње игре, страгарачко двориште у коме ће бити представљени стари занати, водичка тура кроз Страгаре и околину коју организује ГТО „Крагујевац“, стручна предавања, а у вечерњим сатима концерти.

У припреми програма учествовао је велики број институција и удружења због чега је он разноврснији и богатији.

Страгари и читав тај подруднички крај имају прелепу природу, богату историју, велике пољопривредне и туристичке потенцијале које ова манифестација промовише са жељом да привуче будуће инвеститоре да улажу у овај крај – казала је Снежана Живановић-Катић и позвала суграђане да наредног викенда, од 2 - 4. августа дођу у Страгаре.