У наставку активности које Град Крагујевац и Канцеларија за младе спроводе кроз већ традиционални програм „Лето у граду за децу и младе“, данас су у сарадњи са Народним музејом Шумадија организоване водичке туре за децу узраста од 6 до 10 година. Малишане окупљене у првом од три обиласка поздравио је Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом.

Као и претходних година, трудећи се да младима приближимо културно-историјске знамениторсти и упознамо их са најзначајнијим делом историје Крагујевца, периодом када смо били престони град, организовали смо обилазак музејске поставке и Амиџиног конака. Циљ нам је да код деце негујемо културу и стваралаштво и да она време летњег распуста проведу што занимљивије и креативније, а успут науче нешто о историји свог града, истакао је Јовановић, оценивши да се ова активност показала као добро осмишљена будући да је број пријављених малишана ове године највећи до сада.

Са комплексом и поставком Народног музеја Шумадија децу је упознала Катарина Ђурић, кустос-педагог, која је објаснила да су деца подељена по узрасним групама и да су за све групе након обиласка организоване радионице прилагођене њиховим годинама и интересовањима. Најмлађи се највише радују бојанкама, лавиринту, сликању, док се старији углавном опредељују за квизове.

„Лето у граду“ ће деци и младима који распуст проводе код куће до краја августа пружати могућност да се кроз различите спортске, едукативне и забавне садржаје друже и активно испуне летње дане.